MYJNIE

Myjnie pojazdów szynowych i trolejbusów

myjnia do tramwajów, trolejbusów oraz myjnia do pociągów

zapraszamy na podstrony oraz do opisu w „Myjnie pojazdów z trakcją web.pdf” w sekcji Download/Katalogi

Samojezdne Myjnie automatyczne portalowe

pojazd stoi zatrzymany, a mycie odbywa się przez jadący wzdłuż portal

Portale myjni (lewy i prawy) poruszają się wzdłuż zatrzymanego pojazdu. Najczęściej jadąc po dodatkowych szynach lub szynie myjni.

Charakteryzują się mniejszą przepustowością. Zwykle nieznacznie niższa cena zakupu w stosunku do przejezdnych, dla porównywalnej konfiguracji funkcji mycia.

Najczęściej instalowane w hali, znajdują zastosowanie w zajezdniach w połączeniu z halą gruntownego czyszczenia lub obsługi okresowej. Możliwe jest wykorzystanie obszaru mycia, przy portalach zatrzymanych na pozycji wyjściowej, do wykonywania innych zabiegów przy stojącym składzie. Obszar mycia to długość najdłuższego składu plus kilka-kilkanaście metrów.

Stacjonarne Myjnie automatyczne przejazdowe

elementy myjni stoją, a pojazd jest myty podczas przejazdu

Elementy myjni, jej poszczególne sekcje mycia są przymocowane na stałe, najczęściej do posadzki. Ale w szczególnych przypadkach mogą być przymocowane do filarów lub ścian.

Charakteryzują się dużą przepustowością – może być umytych wiele pojazdów w jednostce czasu.

Najczęściej znajdują zastosowanie w zajezdniach gdzie następują okresy „spiętrzeń”, np. w trakcie kilku godzin nocy lub w czasie dziennej zmiany wyjeżdżającego taboru trzeba umyć wiele pojazdów. Obszar mycia zajmuje stosunkowo niewielki obszar, o długości od ok 15 m do 30-40 m dla bardziej wyposażonych konfiguracji.

Często montowane są jako myjnie zewnętrzne, na świeżym powietrzu.

„Dobrze sprawdzone” urządzenia.

Szynowe systemy myjące Aquafrisch są budowane z zamiarem osiągnięcia trwałości ponad 30 lat. Są zaprojektowane jako konstrukcja modułowa oparta na dwóch zasadach:

  • Efektywność: osiągamy poprzez dostosowanie urządzenia do wymagań i życzeń użytkownika oferujemy opcje zapewniające umycie taboru, w tym przez pojedyncze lub podwójne zestawy myjące, stacjonarne lub mobilne, mycie podwozia, suszarnie, recykling wody itp. Oferujemy także różny poziom automatyzacji, dopasowany odpowiednio dla danego zadania.
  • Niezawodność: osiągamy dzięki zastosowaniu wyłącznie materiałów najwyższej jakości, pochodzących od międzynarodowych marek uznanych na całym rynku, takich jak Grundfos, SKF, SEW, Siemens, Omron itp., a nasze konstrukcje i wały szczotek wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304, oraz opcjonalnie AISI 316L. To, w połączeniu z wykorzystaniem automatycznych punktów smarowania oferuje użytkownikowi łatwość obsługi i konserwacji naszych systemów, z których wszystkie mogą być sterowane za pomocą PLC lub łatwych w użyciu ekranów dotykowych zawierających autodiagnostyczne narzędzia i programy serwisowe i konserwacyjne.

Producent dostarcza system i współpracuje w trakcie całego projektu, dla uzyskania pełnej satysfakcji klienta, zgodnie z systemem jakości UNE EN ISO 9001 i odpowiednio do zakresu dostawy.

Nasza propozycja rozszerza się na:

  • Doskonałość urządzeń bezpieczeństwa dla ochrony personelu.
  • Wysoka trwałość i niezawodność elementów wyposażenia, zabezpieczonych przed wpływem warunków środowiskowych.
  • Solidna konstrukcja i projekt systemów napędowych i zespołów ruchomych z użyciem wysokich współczynników bezpieczeństwa.
  • Minimalizacja częstości, czasu trwania i okresów wymaganych dla kontroli, regulacji, smarowania i konserwacji sprzętu.
  • Wysoki poziom automatyzacji dostosowany do potrzeb.

 

Napisz do nas

Masz jakieś pytania? Napisz do nas, a my postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.